KAFFEBEHÅLLARE / TEDISPENSER, 1900-talets första hälft.

4447152. KAFFEBEHÅLLARE / TEDISPENSER, 1900-talets första hälft.

Fanerad. Kaffe-/tebehållare i vitmetall, trä och glas.

Längd 76 x Höjd 64 x Djup 39 cm.

Bruksslitage. Fanersläpp, ställvis anlupen samt rost. En glasruta baktill är sprucken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 332