444697. PARTI PORSLIN, 15 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, Danmark.
5 assietter, helblonda, diameter 19,5 cm
1 gräddkanna, helblond, höjd 8,5 cm
2 askfat, helblonda, diameter 7,5 cm
1 assiett, diameter 14,5 cm
2 fat, diameter 11,5 cm
4 fat, diameter 21 cm.
Slitage, nagg, avslag.