TAKPLAFOND, 1900-talets andra del.

4446606. TAKPLAFOND, 1900-talets andra del.

Stomme i mässing med slipade glasprismor. 62 x 62 cm. Höjd 11 cm.

Proveniens: Plafonden har suttit i foajén till Aladdin nattklubb (senare känt under namnet Bon Palais).

Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Tema

Det inredda rummet

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Det inredda rummet

Antal besök: 469