4446119. KOLONNSKÅP, omkring 1900.
Hylla/piedestal med med två skåpdörrar och bakomliggande förvaring. Svartmålad med beslag i mässing
Höjd: ca 244 cm
Bredd: ca 40 cm.
Bruks-. och åldersbaserat slitage, märken, repor och mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar.