4446051. BORRVALNÖT, 1800-TALETS SLUT (?) ARBETSBORD.
den formade toppen inneslöt en fackinredning med inlagda lock till två lådor, 75 cm hög x 47 cm bred x 39 cm djup.
Nedre lådan låst och öppnas inte. Förluster på lock, gamla märken och slitage, splittringar till toppen.
Nyckel/nycklar finns.