MARC CHAGALL (1887-1985). The Accordéonist.

4445881. MARC CHAGALL (1887-1985). The Accordéonist.

Marc Chagall (1887-1985), L'accordéoniste, färglitografi, 1957, från: Derrière le miroir, nr 99/100, utgiven av Maeght Editeur, tryckt av Mourlot Paris, inskriven av en främmande hand på stödet, ca. 23,9 x 38,8 cm, inramad bakom glas, med ram ca. 40,6 x 53,5 cm

Lista över verk: Mourlot 204.

Ej inramad, undersökt. Mittveck, hörn delvis med små veck, ram med smärre tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lista över verk: Mourlot 204.

Antal besök: 269