VÄRJA, Sverige, 1800-tal.

VÄRJA, Sverige, 1800-tal.
4445399. VÄRJA, Sverige, 1800-tal.

Fäste av mässing och trä, dubbeleggad klinga.
Klingans längd 73,5cm.
Total längd 89cm.

Bruks -/åldersslitage, trasig lindning på handtag, mycket hack och sliatge på klinga. Balja saknas.

Tema

Militaria

Gör en kostnadsfri värdering!

Klingans längd 73,5cm.
Total längd 89cm.

Tema

Militaria

Antal besök: 719