SCHMOLCKEN BENJAMIN: Silverskodd bönebok, Leipzig 1738.

4445085. SCHMOLCKEN BENJAMIN: Silverskodd bönebok, Leipzig 1738.

Silverskoning med graverad och svärtad dekor och ordspråk. Stämplar saknas. Troligen samtida band. H ca 16,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 352