444472. CHIFFONJÈ, pärlemolister, 18-/1900-tal.
Höjd 139 cm. Bredd 110 cm. Djup 53 cm.
Fyra lådor.
Två nycklar, finns ej nyckel till utvändiga lådor.
Innehåller lönnfack.
Saknas nyckelskyltar och en dekorlist pärllist.
Mindre hörnskada baksidan.
Visst slitage.
Nyckel/nycklar finns.