SERVISDELAR, Rosenthal, "Sanssouci", 46 delar, porslin.

4444710. SERVISDELAR, Rosenthal, "Sanssouci", 46 delar, porslin.

13 mattallrikar, diameter 25 cm.
13 bordstallrikar, diameter 22 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
2 skålar, mått 24x24 cm.
2 skålar, mått 26x16 cm.
1 fat, mått 33x21 cm.
1 fat, mått 38x24 cm.
2 såsbåtar, längd 25 cm.

1 mattallrik med nagg, i övrigt lättare bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 skålar, mått 24x24 cm.
2 skålar, mått 26x16 cm.
1 fat, mått 33x21 cm.
1 fat, mått 38x24 cm.
2 såsbåtar, längd 25 cm.

Antal besök: 336