4444691. Åttkantigt soffbord/Travertin soffbord, 1970-tal.
Soffbord/soffbord av travertin, 1970-tal, vilande åttkantig bordsskiva,
Mått ca.: h 43 cm, b 100 cm, djup 100 cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, partiella repor och mindre stötar.