ERIK CHAMBERT. BORD, vikbart, Chamberts möbelfabrik, Norrköping, 1930-tal.

4444418. ERIK CHAMBERT. BORD, vikbart, Chamberts möbelfabrik, Norrköping, 1930-tal.

Fanerat i amboina, alm och rotfanér, utfällbara skivor, rund tennskiva i mitten.
Mått: 66 x 74 x 74 cm, utfällt 148 cm.

Ålder och bruksslitage, repor och sliten faner förekommer.

Erik Chambert (1902–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Erik Chambert (1902–1988)

Antal besök: 222