4442775. EN STOR MAHOGNY SLÄDESÄNG.
Med eboniserad bladdekoration till sänggaveln. Höjd 164cm, bredd 212cm, djup 218cm.
Saknar ett stycke bak i vänstra hörnet. Allmänt slitage med märken och repor som står i proportion till ålder och användning. Se bilder online. Inte garanterat att vara komplett.