FOLKDRÄKT, 11 delar, Sidensjö, Ångermanland, Strl. ca 38.

443917. FOLKDRÄKT, 11 delar, Sidensjö, Ångermanland, Strl. ca 38.

1 st klänning (Längd 127 cm), 2 st blusar, 1 st förkläde (Längd 83 cm), 1 st hätta, 1 st kjolväska daterad 1956, 1 st sjal, och 4 st strumbyxor.

Bruksslitage, en blus med smärre fläck fram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 440