BIRGER SIMONSSON. "Torekov", olja på duk, signerad.

4438813. BIRGER SIMONSSON. "Torekov", olja på duk, signerad.

"Torekov" som påskrift a tergo, bildmått ca. 45,5 x 38, rammått 55,5 x 47,5 cm.

Tavlan lös i ram, krackelyrer, ytsmuts, färgbortfall, löst spänd duk.

Birger Simonsson (1883–1938)

Gör en kostnadsfri värdering!

Birger Simonsson (1883–1938)

Antal besök: 438