STOLAR, ett par, Gustaviansk stil, brännmärkt IAS möjigen Jöns Andersson Dvärred 4, 1800-tal.

443873. STOLAR, ett par, Gustaviansk stil, brännmärkt IAS möjigen Jöns Andersson Dvärred 4, 1800-tal.

Brännmärkt IAS samt K på sitsen. Kopplade, kannelerade ben. Genombruten ryggbricka med målad gulddekor. Stoppad sits med blå/gulrandig textil.

Senare bemålning och förstärkning. Repor. Färgbortfall. Sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 740