BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, majolika, tillverkade 1970-talet.

443837. BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, majolika, tillverkade 1970-talet.

Höjder 51 cm och 54 cm.
Tillverkade på 1970-talet: keramiken tillverkad 1970-talet, övriga delar från äldre lampor.
Diameter kupor, 8,5 cm utvändigt nedtill.

Bra skick, utom små nagg invändigt kuporna nedtill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjder 51 cm och 54 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 042