MATSALSMÖBEL, 5 delar, allmogestil, 1900-tal.

443805. MATSALSMÖBEL, 5 delar, allmogestil, 1900-tal.

Bord längd 91, längd med klaffar utfällda 132, bredd 61, höjd 75 cm,
Soffa längd 149, bredd 53,5, rygghöjd 84, sitthöjd 42, sittdjup 50 cm
Karmstol rygghöjd 83, sitthöjd 42, sittdjup 50 cm
2 stolar rygghöjd 84, sitthöjd 43,5, sittdjup 47,5 cm.

Bruksslitage, smärre märken samt repor. Mindre färgbortfall. Bordet med fläckar samt märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 513