- Två kinesiska rullmålningar - 1900-tal.

4437849. - Två kinesiska rullmålningar - 1900-tal.

- Fågel på blommande gren med bambu, tusch och färg på siden, ca. 45 x 15 cm/
Rosgren, troligen akvarelltryck, ca. 70 x 30 cm,
båda signerade och förseglade, monterade som rullmålningar, med tygkant, inskriven i bly, rulle lätt fläckad och veckad.

Rulla lätt fläckad och veckad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 253