GUNNAR NYLUND. Hänkelvas, Rörstrand.

4436835. GUNNAR NYLUND. Hänkelvas, Rörstrand.

Glaserat stengods. Signerad. Modell AUD. Höjd ca 30,5 cm.

Smärre ytslitage. Fotring med litet nagg.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Gör en kostnadsfri värdering!

Gunnar Nylund (1904–1997)

Antal besök: 195