Spegel, sengustaviansk stil, 1800-tal.

4436207. Spegel, sengustaviansk stil, 1800-tal.

Förgylld träram rikt dekorerad med urnor, blommor, fåglar och akantusmotiv. Kolonner med kapitäl och bas, kannelerade. Fasettslipad spegel.

Mått: höjd ca 165 cm, bredd ca 88 cm. (som bredast).

Bruksslitage, sprickor, lagningar, mindre dekorbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 372