4436089. ASTRID LINDGREN. Böcker, 3 st, Pippi Långstrump, 1940-tal.
Pippi Långstrump, 5:e upplagan, 1947.
Pippi Långstrump går ombord, 3:e upplagan, 1947.
Pippi Långstrump i Söderhavet, 3:e upplagan, 1948.
Ca 15x10,5 cm.
Slitage, namnade försättsblad. Gulnade blad. Ej fullständigt genomgångna.