LJUSKRONA, Empirestil, 1900-tal. Total höjd 73 cm.

443601. LJUSKRONA, Empirestil, 1900-tal. Total höjd 73 cm.

Behängd med olikslipade prismor. Stomme av mässing.
Höjd exkl. kedja ca. 56 cm.
5 ljushållare. 6 ljuspunkter.

Bruksslitage. Prismor ej fullständigt genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd exkl. kedja ca. 56 cm.
5 ljushållare. 6 ljuspunkter.

Antal besök: 732