DRYCKESHORN, 3 st.

DRYCKESHORN, 3 st.
4434190. DRYCKESHORN, 3 st.

1900-tal, samtliga i polerat horn. Två med dekorativa beslag i graverad metall, avslutade med pip formad som djurhuvud samt kedja för upphängning. Det tredje hornet med nyare läderupphängning.

Längd ca 22-24 cm.

Bruksslitage, viss variation i färgton.

Gör en kostnadsfri värdering!
4434190. DRYCKESHORN, 3 st.

Längd ca 22-24 cm.

Antal besök: 148