VATTENKANNA, porslin, Rörstrand för Nordiska Kompaniet, sent 1800-tal.

443337. VATTENKANNA, porslin, Rörstrand för Nordiska Kompaniet, sent 1800-tal.

Vit glasyr med dekor av kromad metall. Höjd ca 24 cm.

glasyrkrackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

glasyrkrackelyr.

Antal besök: 2 580