4433367. BORD, Hong Kong, 1950-tal.
Underrede i mörkbetsat trä, böjda och fällbara ben med mässingskodda fötter. Rund bordsskiva i klarglas
Höjd: 46 cm
Diameter: 75 cm.
Bruks- och åldersbaserat slitage, spricka/lagning av ett ben, repor på skiva, inga övriga anmärkningar.