TIDIGT 1900-TAL EKMANTELKLOCKA.

4432079. TIDIGT 1900-TAL EKMANTELKLOCKA.

En mantelklocka i ek med en välvd topp och mässingsfinialer, med en emaljerad urtavla och svarta siffror, och slående på en klocka. Med en pendel, fodral 30 cm högt.

inte testad för funktion men klingar, lite slitage på emaljen på platser, fodral i snyggt skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 139