4431338. BORDSPENDYL, postmodern, 1900-tal.
Klotformat ur i patinerad metall med arabiska siffror och putti. Kolonner och sockel i mörkbetsat trä med detaljer i mässing
Höjd: 30 cm.
Ej funktionstestad, mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Nyckel/nycklar finns.