23 st mattallrikar, diameter 24 cm,
26 st djupa tallrikar, diameter 23,5 cm,
23 st assietter, diameter 19 cm,
27 st förrättstallrikar, diameter 16 cm
4 st uppläggningsfat, 2 st 21,5 x 14,5 cm, 27,5 x 18 cm, 37x 24 cm,
1 st djupt uppläggningsfat 31 x 21,5 cm
2 st små uppläggningsfat, 23 x 13,5 cm
1 st såsskål 24 x 13 cm
1 st kanna, höjd 21 cm
1 st terrin, 30 x 20 cm.
Djupt uppläggningsfat defekt. Mindre krackelyr,minimalt med nagg och sprickor kan förekomma.
1 st såsskål 24 x 13 cm
1 st kanna, höjd 21 cm
1 st terrin, 30 x 20 cm.