MATSERVIS, 109 delar, Hagtorn, Gustavsberg.

443059. MATSERVIS, 109 delar, Hagtorn, Gustavsberg.

23 st mattallrikar, diameter 24 cm,
26 st djupa tallrikar, diameter 23,5 cm,
23 st assietter, diameter 19 cm,
27 st förrättstallrikar, diameter 16 cm
4 st uppläggningsfat, 2 st 21,5 x 14,5 cm, 27,5 x 18 cm, 37x 24 cm,
1 st djupt uppläggningsfat 31 x 21,5 cm
2 st små uppläggningsfat, 23 x 13,5 cm
1 st såsskål 24 x 13 cm
1 st kanna, höjd 21 cm
1 st terrin, 30 x 20 cm.

Djupt uppläggningsfat defekt. Mindre krackelyr,minimalt med nagg och sprickor kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st såsskål 24 x 13 cm
1 st kanna, höjd 21 cm
1 st terrin, 30 x 20 cm.

Antal besök: 1 261