4428738. EN EDWARDIANSK MAHOGNY TOALETTBORDSSPEGEL.
svängspegeln dejting till början av 1900-talet, med mässingsfinialer, 46 cm bred och 48 cm hög.
Några mindre splittringar och allmänt slitage står i proportion till ålder, något förlorande och vacklande.