SIDOBORD, engelsk stil, 1900-tal.

4428335. SIDOBORD, engelsk stil, 1900-tal.

sidobord i mahogny med åttakantig skiva, klädd i grönfärgat skinn med guldpressad bård och centralt vapendekor. Skivan försedd med två lådor. Pelarfot med tre nedböjda ben avslutade med lejonfötter på hjul.
Höjd ca 60 cm, bredd över hörn ca 50 cm.

bruksslitage, skav och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 229