TEKANNA, Kina, 1700-tal.

TEKANNA, Kina, 1700-tal.
44282. TEKANNA, Kina, 1700-tal.

Porslin. Mandarindekor i emaljfärger. Höjd 14 cm.

Spricka, nagg och dekobortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 075