KERAMIK, 5 delar, Rörstrand, Uppsala/Ekeby, Arabia.

442820. KERAMIK, 5 delar, Rörstrand, Uppsala/Ekeby, Arabia.

FOTSKÅL, keramik, Uppsala/Ekeby, höjd 13 cm, diameter 22 cm.
VAS, keramik, "Primavera" Gertrud Lönegren, Rörstrand, höjd 22,5 cm, diameter 20 cm.
VAS, keramik, "Primavera" Gertrud Lönegren, Rörstrand, höjd 32 cm, diameter 22 cm.
VAS, keramik, signerad Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 22 cm, 13 x 10,5 cm.
TALLRIK, keramik, blommönster, Arabia, Finland HLA/SL, diameter 23,5 cm.

bruksslitage, nagg i en vas.

Gör en kostnadsfri värdering!

bruksslitage, nagg i en vas.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 1 449