12 mattallrikar, diameter 24,5 cm
12 djupa tallrikar, diameter 24 cm
12 förrättstallrikar, diameter 21 cm
12 assietter, diameter 17 cm
4 uppläggningsfat, längd 28,5-37 cm
1 såsskål, höjd 9 cm
1 kanna, höjd 18 cm
4 skålar, diameter 16-22 cm.
Bruksslitage. Spricka/nagg upptäckt på 5 delar.
12 assietter, diameter 17 cm
1 såsskål, höjd 9 cm
1 kanna, höjd 18 cm
4 skålar, diameter 16-22 cm.