14 mattalrikar, diameter ca 25
6 förrättstallrikar, ca 21 cm.
6 assietter, diameter ca 18 cm.
5 kaffekoppar med fat + 1 extra fat.
3 tekoppar med fat
2 skålar, diameter ca 13 cm.
2 ovala uppläggningsfat, längd ca 24-27 cm.
Uppläggnigsfat, längd ca 31 cm.
Skål på fot, diameter ca 25 cm.
Bruksslitage. olika årgångar, repor, 1 mattallrik med nagg undertill.
3 tekoppar med fat
2 skålar, diameter ca 13 cm.