4427118. EN STOR SAMLING AV SILVERPLÄTERADE FÖREMÅL.
Inkluderar en 12-plats-uppsättning knivar och gafflar med trähölje (fodralet mäter höjd 6 cm x bredd 34 cm x djup 26,5 cm), underlägg, tevaror, en tredelad bladgraverad tesats (tekanna, skål med dubbla handtag och kanna), entré/serveringsfat, tredelat cruetset och andra relaterade föremål etc. Se bilder online.
Allmän ålder och användningsslitage, med vissa märken, repor och plattförlust etc på platser. Vissa bitar kanske inte är kompletta, se bilder online.