EN G-PLAN UTDRAGANDE MATBORD OCH FYRA STOLAR (5).

4426993. EN G-PLAN UTDRAGANDE MATBORD OCH FYRA STOLAR (5).

Det förlängda matbordet i teak från mitten till slutet av 1900-talet av G Plan, stämplat '470', tillsammans med fyra G Plan matstolar med gröna stoppade säten och käpprygg, bordet mäter 72 cm höjd, 162 cm bredd (sträcker sig till 209 cm), 107 cm djup, varje stol mäter 86 cm höjd, 48 cm bredd, 52 cm djup. (5).

Med vissa områden med kraftigt slitage på bordsskivan, annars med repor och slitage hela tiden.

Tema

20th Century Design

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

20th Century Design

Antal besök: 654