MATSERVIS, 68 delar, porslin, "Gröna Anna", Rörstrand, 1900-tal.

442685. MATSERVIS, 68 delar, porslin, "Gröna Anna", Rörstrand, 1900-tal.

13 förrättstallrikar, diameter 20,7 cm
19 mattallrikar, diameter 24 cm
13 djupa tallrikar, diameter 20,4 cm
11 assietter, diameter 18 cm
Skål ,med diameter 18 cm, samt en gräddkanna.

Besticksrepor samt några delar med viss gulnad i dekoren, repor på undersidan av delarna, smärre dekorbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 assietter, diameter 18 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 885