PIEDESTAL, förgylld med stenskiva, 1900-tal.

442682. PIEDESTAL, förgylld med stenskiva, 1900-tal.

Piedestal med stenskivor samt tassfötter
Längd och bredd 34, höjd 69,5 cm
Stenskivans längd och bredd 24,6 cm.

Piedestalens stomme med lagningar samt förgyllningen med sprickor och bortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 831