BORD, empirestil, 18/1900-tal.

4425021. BORD, empirestil, 18/1900-tal.

Runt bord på tredelad pelare med intarsia i form av solfjädrar. Ben med tassfötter samt detaljer av mässing.

Diameter ca 90 cm, höjd ca 75 cm.

Ålder- och bruksslitage, smärre ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 235