JORGEN KASTHOLM UND PREBEN FABRICIUS. TULIP STOLAR FK6725, ett par.

442413. JORGEN KASTHOLM UND PREBEN FABRICIUS. TULIP STOLAR FK6725, ett par.

Design: Jörgen Kastholm och Preben Fabricius, 1969 Tillverkare: KILL, Modell: FK6725, matt kromat stål, snurrbar. Skalet är klädd med svart läder. Sitthöjd ca 47 cm - ca 109 cm.

Bruksslitage. Läderklädsel med ytlig slitage, små repor och delvis lite urblekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 664