GALLERIMATTA, semiantik persisk Bidjar, 362 x 90 cm.

4423842. GALLERIMATTA, semiantik persisk Bidjar, 362 x 90 cm.

Signerad, handknuten matta i ull på yllevarp, mönster med blomornamentik på mörkblå botten.
Ca. 250000 knutar per kvm.

Bruksslitage, ställvis kort lugg. En ände avkortad och med omknutet mattavslut på bomullsvarp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca. 250000 knutar per kvm.

Antal besök: 422