BORDSGAFFLAR, 5 ST, SILVER, FIOLMÖNSTER, 1800-TAL.

4420433. BORDSGAFFLAR, 5 ST, SILVER, FIOLMÖNSTER, 1800-TAL.

För att inkludera två George III-gafflar och tre viktorianska gafflar, tre med graverade toppar på handtagen. Olika tillverkare och datum för att inkludera tillverkare av Exeter och London. Längd 21cm, total vikt 12.7ozt. (5).

Allmän ålder och användningsslitage, några märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 115