VASER samt SKÅL, 3 delar, glas, bland annat Edvin Ollers Elme, 1900-talets mitt.

442031. VASER samt SKÅL, 3 delar, glas, bland annat Edvin Ollers Elme, 1900-talets mitt.

Vas, Elme, höjd 16 cm diameter 18 cm
Ytterfoder, Kosta, signerad, höjd 10,5 cm diameter 16,5 cm
Skål med mässingslist. Höjd 11 cm, diameter 16,5 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Nagg finnes.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders samt bruksslitage.
Nagg finnes.

Antal besök: 506