MÖSSMÄRKE, sk, "Länsmannakvist".

4419982. MÖSSMÄRKE, sk, "Länsmannakvist".

Fjärdingsmän och Länsman hade "Länsmannakvist" i mössan och på kragen.
Förgylld.
Ca 37x22mm.

Bruksslitage. Trasigt spänne.

Gör en kostnadsfri värdering!

Förgylld.
Ca 37x22mm.

Bruksslitage. Trasigt spänne.

Antal besök: 208