ÅKE HOLM. Skulptur 'Jona kastas i havet', 1950-tal.

441951. ÅKE HOLM. Skulptur 'Jona kastas i havet', 1950-tal.

Skulptur i stengods med grön glasyr, märkt Åke Holm
Höjd 25 cm
Längd 33 cm.

Bränningssprickor, i övrigt minimalt slitage.

Åke Holm (1900–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 25 cm
Längd 33 cm.

Åke Holm (1900–1980)

Antal besök: 1 512