SOFFA, nyrokoko, 1800-/1900-tal.

4419002. SOFFA, nyrokoko, 1800-/1900-tal.

Textilklädsel med växtmönster samt hängande fransar. Svarvade ben i bonat trä. Två hjultrissor. Sitthöjd 45 cm.
Mått 145 x 80 cm, höjd 75 cm.

Bruksslitage. Mindre fläckar. Fransarna har släppt på vissa ställen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått 145 x 80 cm, höjd 75 cm.

Antal besök: 371