1 st silverbägare på 3 kulfötter, siselerad växtdekor, namngravyr
Stämplad 830, kattfot
Höjd ca 10 cm
1 st silverpokal, förgylld insida, veckad kant, gravyr
Stämplad K.Andersson, kattfor, C8 (1929)
Jöjd ca 9 cm
1 st silverpokal, gravyr
Stämplad GAB, kattfot, D8 (1930)
Höjd ca 6,2 cm
1 st liten silverskål, förgylld insida, gravyr
Höjd ca 3 cm
Total vikt ca 194 gram.
Ytslitage
Gravyr.
Stämplad 830, kattfot
Höjd ca 10 cm
Jöjd ca 9 cm
1 st silverpokal, gravyr
Höjd ca 6,2 cm
Höjd ca 3 cm
Total vikt ca 194 gram.
Ytslitage
Gravyr.