SILVERFÖREMÅL, 4 delar.

SILVERFÖREMÅL, 4 delar.
4418886. SILVERFÖREMÅL, 4 delar.

1 st silverbägare på 3 kulfötter, siselerad växtdekor, namngravyr
Stämplad 830, kattfot
Höjd ca 10 cm

1 st silverpokal, förgylld insida, veckad kant, gravyr
Stämplad K.Andersson, kattfor, C8 (1929)
Jöjd ca 9 cm

1 st silverpokal, gravyr
Stämplad GAB, kattfot, D8 (1930)
Höjd ca 6,2 cm

1 st liten silverskål, förgylld insida, gravyr
Höjd ca 3 cm

Total vikt ca 194 gram.

Ytslitage
Gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplad 830, kattfot
Höjd ca 10 cm

Jöjd ca 9 cm

1 st silverpokal, gravyr
Höjd ca 6,2 cm

Höjd ca 3 cm

Total vikt ca 194 gram.

Ytslitage
Gravyr.

Antal besök: 198