SILVERFÖREMÅL, 5 delar, 1900-talets första hälft.

4418829. SILVERFÖREMÅL, 5 delar, 1900-talets första hälft.

1 st silverpokal med förgylld insida, gravyr
Stämplad GAGH, kattfot, E7 (1907)
Höjd ca 9 cm

Stämplad CGH, kattfot, X6 (1900)
Höjd ca 6 cm

1 st Silverbägare med hänkel, förgylld insida, siselerad dekor, namngravyr
Stämplad kattfot, 830S
Höjd ca 6 cm

1 st äggkopp på fot, silver, förgylld insida. Siselerad dekor, namngravyr
Stämplad 830, kattfot
Höjd ca 7,5 cm

1 st äggkopp på for, silver, förgylld insida, gravyr "Glad Påsk"
Stämplad kattfot S
Höjd ca 6 cm

Total vikt ca 168 gram.

Ytslitage
Gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 9 cm

Höjd ca 6 cm

Stämplad kattfot, 830S
Höjd ca 6 cm

Stämplad 830, kattfot
Höjd ca 7,5 cm

Stämplad kattfot S
Höjd ca 6 cm

Total vikt ca 168 gram.

Ytslitage
Gravyr.

Antal besök: 248