1 st silverpokal med förgylld insida, gravyr
Stämplad GAGH, kattfot, E7 (1907)
Höjd ca 9 cm
Stämplad CGH, kattfot, X6 (1900)
Höjd ca 6 cm
1 st Silverbägare med hänkel, förgylld insida, siselerad dekor, namngravyr
Stämplad kattfot, 830S
Höjd ca 6 cm
1 st äggkopp på fot, silver, förgylld insida. Siselerad dekor, namngravyr
Stämplad 830, kattfot
Höjd ca 7,5 cm
1 st äggkopp på for, silver, förgylld insida, gravyr "Glad Påsk"
Stämplad kattfot S
Höjd ca 6 cm
Total vikt ca 168 gram.
Ytslitage
Gravyr.
Höjd ca 9 cm
Höjd ca 6 cm
Stämplad kattfot, 830S
Höjd ca 6 cm
Stämplad 830, kattfot
Höjd ca 7,5 cm
Stämplad kattfot S
Höjd ca 6 cm
Total vikt ca 168 gram.
Ytslitage
Gravyr.