HERRFICKUR, 2 st, silver, 18/1900-tal.

441819. HERRFICKUR, 2 st, silver, 18/1900-tal.

Fickur med emaljerad urtavla, ankargång, omkring 1900, 19 stenars verk, diameter 50 mm.
Fickur med emaljerad urtavla, romerska siffror, cylindergång, kedja med nyckel, ca 1880-1890.

Bruksslitage, båda urverken fungerar vid test.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 771